اخبار

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی

پیام مدیرکل هنرهای نمایشی به نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی
شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی همت و تلاش ارزشمند تمام هنرمندان و دست‌اندرکاران «نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی» را ارج ‌نهاد و از پروردگار پیروزی و سربلندی‌شان را خواستار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل هنرهای نمایشی به نقل از ستاد خبری نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی سنتی شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی در پیامی همت و تلاش ارزشمند تمام هنرمندان و دست‌اندرکاران «نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی» را ارج ‌نهاد و از پروردگار پیروزی و سربلندی‌شان را خواستار شد. 

متن پیام شهرام کرمی به این شرح است: 

به نام خداوند هنر آفرین
آئین و سنت میراث گرانبهای فرهنگ و هنر این سرزمین مهر است. تاریخ کهن و فرهنگ شایسته ما در پس تاریخ پرفراز و فرود، تبلور رفتار و ایمان و اخلاق و باور مردمان این دیار است که با هنر آئینی و سنتی عیان خواهد شد. افتخار ما به قدمت فرهنگ و تاریخی است که یادگار مضمون و مفاهیم غنی بشر خاکی برای نیل به زندگی آرمانی و انسانی خواهد بود. حکایت این هنر همچون قصه بااصالت و پندآموزی است که زندگی این جهان و ایمان به آخرت را با رفتار و شخصیت‌های امیدبخش و آرمانی و لحظات روح‌بخش و صفات جمیل زندگی یادآوری می‌کند. ایران اسلامی با سنت و هنرهای آئینی و سنتی چون مروارید گرانبهایی در اطلس سرزمین‌های جهان می‌درخشد. 
جشنواره آئینی و سنتی فرصتی گرانبها است تا هر یک در هر جایگاه و مقام سهم خود را برای حفظ و پاسداشت این سرمایه فاخر ادا کرده و لزوم پاسداشت از حیات این میراث را یادآوری کنیم. مجموعه متنوع و پرمعنا که از بخش‌های ایران اسلامی می‌شناسیم و یا آنچه بوده و هست و ما بدان توجه نداشته و حالا این فرصت را داریم تا با جشن تئاتر از آن تجلیل کنیم. آنچه بارها در نوشته‌ها و سخنان اصحاب دلسوز فرهنگ و هنر شنیده و در کردار ارجمندشان دیده‌ایم.
باشد که به یاری تمام دغدغه‌مندان فرهنگ و به یمن این رویداد شریف صحنه‌های نمایش ایران عزیز روشن و روشن‌تر جلوه‌گر شود. همت و تلاش ارزشمند تمام هنرمندان و دست‌اندرکاران «نوزدهمین جشنواره نمایش‌های آیینی و سنتی» را صمیمانه ارج می‌نهم و از پروردگار بزرگ پیروزی و سربلندی‌شان را خواستار هستم.
۱۹ مرداد ۱۳۹۸ ۱۳:۵۸

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید