• اخبار

تاکید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بر اهمیت تئاتر و آثار دینی

تاکید اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس بر اهمیت تئاتر و آثار دینی
جمشید جعفرپور و حجت الاسلام احمد سالک از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی بر اهمیت تئاتر و آثار دینی و حمایت از این شاخه هنر تأکید کردند. جمشید جعفرپور از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی که به تماشای نمایش میدانی «رسول» نشست، درباره اختصاص بودجه به تئاتر گفت: مجلس شورای اسلامی به صورت جزئی وارد شاخه­‌های هنر نمی‌­شود، بلکه تلاش می‌کند اگر بودجه‌ای برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌آید، آن را تقویت کرده و افزایش دهد.

وی درباره حمایت مجلس از تئاترهای میدانی و آیینی مانند نمایش «رسول» گفت: وقتی مجلس بخواهد از هنر پشتیبانی کند، وارد شاخه‌های هنری همچون سینما و تئاتر به صورت جزئی نمی­شود،  بلکه تلاش می­‌کند اگر بودجه‌ای برای وزارت ارشاد اختصاص پیدا می کند، آن را تقویت کرده و افزایش دهد. به طور طبیعی کارهای اجرایی در محدوده فعالیت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دستگاه‌های تابع است اما در اظهارنظرها و توصیه­‌هایی که به مسئولان اجرایی می‌کنیم، به تئاتر و به‌­خصوص تئاتر دینی اهمیت ویژه‌ای می‌دهیم.

حجت السلام احمد سالک از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی نیز به تماشای نمایش میدانی «رسول» نشست، تأکید کرد: مسئولان تئاتر باید ارتباط خود را با مجلس بیشتر کرده و فعالیت‌هایی را که انجام می‌دهند منعکس کنند تا این فعالیت‌ها تقویت شود.

وی درباره حمایت مجلس از تئاترهای مذهبی و آثاری که در فضای گسترده‌تر اجرا می‌شود، گفت: یکی از نکات مهمی که نقش اساسی در آموزش و فراگیری مخاطبان دارد، دانستن این موضوع است که ۷۵ درصد فراگیری از راه چشم و ۱۵ درصد از راه گوش صورت می­‌گیرد. بنابراین، فیلم، موسیقی، تئاتر و به‌­طور کلی هنر نقش بسیار اساسی در آموزش‌های دینی و اسلامی دارد و دلیل این­­که کارهای محیطی و آثار بزرگ نماشیی بیشتر در ذهن می‌مانند و پیام آنها ماندگار است، همین نکته است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: مجلس به خصوص کمیسیون فرهنگی به همان اندازه‌ای که برای گسترش فعالیت‌های دینی اعتبار مالی و معنوی اختصاص می­‌دهد، نسبت به نمایش‌­هایی از قبیل نمایش‌­های مذهبی و آیینی هم فعال است و تلاش می‌کند.

حجت الاسلام سالک درباره کمبودهای موجود در نمایش‌های مذهبی نیز بیان کرد: تربیت نیروهایی که بتوانند در نقش‌­های اساسی و ارزشی کار کنند، مهم است و این جزو مسائلی است که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی  باید در آن سرمایه گذاری کند. دومین موضوع، مربوط به تأمین منابع مادی برای گسترش این فرهنگ است که هر دوی این موارد به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مربوط می شود که باید در لایحه بودجه پیش بینی شود تا کمیسیون فرهنگی مجلس بتواند از آن حمایت کند.

خبرگزاری مهر
۹ آبان ۱۳۹۷ ۱۶:۵۱
  • نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500  


کلیه حقوق این پورتال متعلق به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می‌باشد
logo-samandehi
شعار سال 98