اخبار

تقدیر از «علی منتظری» در اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی

تقدیر از «علی منتظری» در اختتامیه جشنواره نمایش عروسکی
جشنواره تئا‌تر عروسکی تهران مبارک از دکتر علی منتظری تجلیل می‌کند.
به گزارش ستاد خبری پانزدهمین جشنواره تئا‌تر عروسکی تهران مبارک، تنها بزرگداشت جشنواره پانزدهم تئا‌تر عروسکی به علی منتظری اختصاص دارد که در آیین پایانی این دوره از جشنواره، برگزار خواهد شد.
علی منتظری مدیر پیشین مرکز هنرهای نمایشی است که اواخر دهه ۶۰ مدیریت این مرکز را بر عهده داشت، بانی برگزاری جشنواره بین‌المللی نمایش عروسکی است و بنای آن در دوره مدیریت وی، گذاشته شد.
ستاد برگزاری جشنواره پانزدهم تئا‌تر عروسکی تهران مبارک، به پاس فعالیت‌های علی منتظری، در تئا‌تر عروسکی و راه‌اندازی جشنواره تئا‌تر عروسکی که اولین جشنواره بین‌المللی تئا‌تر در سال‌های بعد از انقلاب است؛ از این مدیر قدردانی می‌کند.
  علی منتظری سال ۱۳۳۷ در شهرستان قم متولد شد و پس از طی دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان در سال ۱۳۵۶ برای ادامه تحصیل به تهران آمد. پس از نهضت انقلاب فرهنگی و تاسیس جهاد دانشگاهی در ۱۶ مرداد ۱۳۵۹ به این نهاد علمی فرهنگی پیوست. در سال ۱۳۷۱ برای ادامه تحصیل به انگلستان رفت و پس از بازگشت، مجددا کار خود را در جهاد دانشگاهی ادامه داد. او از آغاز تاکنون عضو این نهاد باقی مانده و عمده مراحل رشد فرهنگی هنری و علمی خود را در این سازمان طی کرده و مسئولیتهای گوناگونی را به عهده گرفته است.
عضویت در شورای مرکزی، مسئولیت بخش فرهنگی و ریاست جهاد دانشگاهی و ریاست مرکز هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از جمله این مسئولیت‌هاست.
وی پس از ۹ سال ریاست جهاد دانشگاهی به پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی کوچ کرد و از آن زمان تاکنون در این مکان، فعال است.
منتظری اکنون دارای رتبه استادی پژوهش است و با دانشگاه‌های تربیت مدرس، علوم پزشکی تهران و علوم پزشکی شهید بهشتی نیز همکاری دارد. دکتر منتظری، همزمان در مراکز فرهنگی و هنری و مطبوعاتی کشور حضوری فعال داشته است و اکنون که دهه پنجم زندگی خود را سپری می‌کند، به تدریس و تحقیق اختصاص داده است.
علی منتظری دارای مدرک کار‌شناسی علوم آزمایشگاهی از دانشگاه علوم پزشکی ایران، گواهینامه عالی علوم بهداشتی از دانشگاه گلاسکو انگلستان، درجه دکتری در رشته سلامت همگانی با گرایش اپیدمیولوژی از دانشگاه گلاسکو انگلستان و دارای فلوشیب سلامت همگانی از کالج سلطنتی پزشکان انگلستان است.
از حمله مسئولیت‌های این مدیر می‌توان به ریاست جهاد دانشگاهی، عضویت در شورای مرکزی جهاد دانشگاهی و مسئول بخش فرهنگی، ریاست پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد، مدیر یت مرکز هنری نمایشی و مشاور رییس جمهور اشاره کرد.
همچنین او در این سال‌ها در هیئت‌های امنا و شوراهای مختلفی عضویت داشته است که از آن جمله می‌توان به ریاست هیئت امنای جهاد دانشگاهی، ریاست هیئت امنای دانشگاه علم و فرهنگ، عضویت در هیئت امنای دانشگاه علوم پزشکی تهران، عضویت در هیئت امنای مشترک فرهنگستان‌های جمهوری اسلامی ایران، عضویت در هیئت امنای مؤسسه آموزش عالی سوره، عضویت در هیئت امنای بنیاد ملی نخبگان، عضو هیئت امنای دانشگاه هنر، عضویت در هیئت امنای موسسه پژوهشی فرهنگ، هنر و ارتباطات و عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضویت در شورای هنر، عضویت پیوسته فرهنگستان هنر، عضویت در شورای علمی پژوهشکده فرهنگ و هنر، نماینده تام الختیار سرپرست بنیاد شهید در ستاد فرهنگی فرزندان شهید و... اشاره کرد.
او در حوزه فرهنگ و هنر، جشنواره‌ها و مراکزی چون جشنواره سراسری تئا‌تر فجر، جشنواره سراسری تئا‌تر دانشجویان کشور، جشنواره بین‌المللی عروسکی تهران، انجمن نمایش، مجله نمایش، جشنواره تئا‌تر کودک و نوجوان، جشنواره تئا‌تر استانی، کانون نمایش‌های آئینی و سنتی، سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان، سازمان توسعه و نوآوریهای دانشجویان کشور و... را پایه‌گذاری کرده است.
در کارنامه این مدیر، سوابق مطبوعاتی متعدد همچون عضو هیئت موسس خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عضویت در هیئت موسسی خبرگزاری قرآنی (ایکنا)، سردبیری فصلنامه علمی پژوهشی پایش و... در کنار تالیف و ترجمه چندین کتاب و ۲۴۶ مقاله داخلی و ۵۱۲ مقاله خارجی، عضویت در ۹ انجمن علم بین المللی، عضویت در هیئت تحریریه ۱۲ مجله بین المللی، داوری بین‌الملل در ۵ مجله و... می‌توان اشاره کرد.
۲۵ شهریور ۱۳۹۳ ۱۶:۲۷

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید