اخبار

نمایشگران عروسکی یاد هنرمندان فقید را گرامی داشتند

نمایشگران عروسکی یاد هنرمندان فقید را گرامی داشتند
یک روز قبل از آغاز جشنواره بین‌ المللی نمایش عروسکی، مرضیه برومند به همراه جمعی دیگر از نمایشگران عروسکی با حضور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س)یاد و خاطره هنرمندان فقید این عرصه را گرامی داشتند.

به گزارش ستاد خبری پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران–مبارک، صبح جمعه 21 شهریور، دبیر جشنواره تئاتر عروسکی و جمعی دیگر از هنرمندان، با حضور بر مزار اردشیر کشاورزی، احمد خمسه‌ای، بیژن نعمتی شریف، جواد ذوالفقاری، احمد بهبهانی و کامبیز صمیمی مفخم، یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

در این مراسم که هنرمندانی چون فاطمه معتمدآریا، حمیدرضا اردلان، هنگامه مفید، عادل بزدوده، پوپک عظیم ‌پور... و خانواده‌های هنرمندان فقید در آن حضور داشتند، با نثار گل، خاطره آن زنده یادان گرامی داشته شد.

برومند بر سر مزار مرحوم صمیمی مفخم گفت: «چطور می‌توانیم بدون صمیمی مفخم جشنواره را برگزار کنیم و شاد باشیم.»

وی همچنین بر سر مزار احمد بهبهانی نیز گفت: «مرحوم بهبهانی از جمله نویسندگانی است که خیلی از آثار عروسکی را برای تلویزیون نوشته و این آثار ماندگار شده است. جای این نویسنده بسیار خالی است.»
برومند همچنین بر سر مزار جواد ذوالفقاری و بیژن نعمتی شریف عنوان کرد: «همه دانشجویان تئا‌تر مدیون این استاد بزرگ هستند و نعمتی شریف پدر تمام عروسک‌هاست.»
این کارگردان تئاتر و سینما اضافه کرد: «فکر کردم بدون اجازه اساتید نمی‌توان جشنواره نمایش عروسکی را برگزار کرد. جای تمام این هنرمندان در جشنواره خالی است و آمدیم اینجا تا با اجازه این استادان عزیز جشنواره را برگزار کنیم.»

حمیدرضا اردلان نیز در این مراسم گفت: «امروز کنار هم جمع شدیم و این حضورمان در نزد درگذشتگان تاثیر عمیقی بر ما داشت. مرگ امری قطعی است و از آن گریزی نیست و زندگی نیز اقبال است و ما انسان‌ها اقبال پیدا کردیم که انسان باشیم.»

وی در ادامه به برگزاری جشنواره نمایش عروسکی اشاره کرده و یادآور شد: «جشنواره نمایش عروسکی یک بهانه است که می‌آید و می‌رود و ما باید از این موقعیت برای با هم بودن استفاده کنیم و خانم برومند توانست از این موقعیت استفاده کرده و بار دیگر همه ما را دور هم جمع کند.»

در پایان این مراسم نیز هنگامه مفید از همه هنرمندان برای حضور در مراسم تشکر کرد.

پانزدهمین جشنواره بین المللی نمایش عروسکی تهران-مبارک از شنبه 22 شهریور به دبیری مرضیه برومند کار خود را آغاز می‌کند.

۲۲ شهریور ۱۳۹۳ ۱۲:۳۵

نظرات بینندگان

نام را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید