شهرستان
در آستانه اربعین حسینی/ جدول بخش تئاتر خیابانی «اشکواره حسینی» آمل منتشر شد
با انتشار جدول بخش تئاتر خیابانی از هشتم آبان ماه مصادف با اربعین حسینی الی ۱۲ آبان ماه نمایش های خیابانی منتخب اشکواره حسینی در سطح شهر آمل به اجرا در می آیند.
دبیر جشنواره خبر داد: شورای سیاست گذاری جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ در اندیمشک تشکیل شد
در راستای کیفیت بخشی به بیست و چهارمین جشنواره ملی تئاتر لاله های سرخ اندیمشک، شورای سیاست گذاری این جشنواره به ریاست فرماندار شهرستان اندیمشک تشکیل شد.
از سوی دبیرخانه اعلام شد آثار راه یافته به سی امین جشنواره تئاتر استانی بوشهر
هیئت انتخاب سی امین جشنواره تئاتر استانی بوشهر ، پس از شش روز مستمر کاری و دیدن نمایش های متقاضی شهرها و مناطق مختلف استان آثار منتخب خود را به شرح زیر اعلام کرد.
مشکلات و چالش‌های تئاتر در شهرستان‌ها/(۱۵): دولت مکانیزم حمایت از تئاتر استان‌ها را مشخص کند/سازوکار و منابع تامین نقدینگی برای تولید تئاتر مشخص نیست
رئیس انجمن هنرهای نمایشی کرمان گفت: دولت باید در تسهیل قوانین، راهکارها و روش‌ها و فرایندها به صورت جدی برای استان‌ها تعیین تکلیف کرده یا اینکه مکانیزم حمایت از این بخش و سوبسیدی که برای حمایت از مخاطب باید بدهد را مشخص کند. چراکه این بزرگترین مشکلی است که تئاتر استان کرمان با آنها مواجهه است.
از سوی دبیرخانه جشنواره ؛ جدول بازبینی مرحله دوم سی‌امین جشنواره تئاتر استان خوزستان منتشر شد
جدول بازبینی مرحله دوم سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان از سوی دبیرخانه جشنواره منتشر شد.
مشکلات و چالش‌های تئاتر در شهرستان‌ها/(۱۴): نگاه مسئولان به تئاتر در شهرستان‌ها سرگرمی، پُر کردن بیلان کاری یا پُز فرهنگی است/از عشق هنرمندان به تئاتر سواستفاده می‌شود
رئیس انجمن هنرهای نمایشی استان فارس با بیان اینکه «هنرمندان تئاتر استان فارس تنها با عشق‌شان کارهایی را انجام می‌دهند» گفت: مسئولان چون می‌بینند بچه‌ها خودجوش کارشان را انجام می‌دهند، به‌نظر می‌رسد نیازی به هزینه کردن نمی‌بینند. از عشق و نیاز بچه‌های تئاتر به این هنر به نوعی سوءاستفاده می‌شود و بودجه‌هایمان هر سال کم و کم‌تر می‌شود.
از سوی دبیر جشنواره و پس از بازبینی فیلم آثار متقاضی نتایج انتخاب آثار مرحله اول سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان اعلام شد
دبیر سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان عنوان کرد: پس از اعلام نتایج مرحله اول بازبینی سی امین جشنواره تئاتر استان خوزستان، ۱۹ اثر برای شرکت در مرحله دوم بازبینی این جشنواره انتخاب شدند.
توسط هیئت انتخاب آثار دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر : آثار برگزیده استان خراسان شمالی در بجنورد بازبینی شدند
نمایش‌های « قصه‌های در گوشی» و «این خونه بهم ریخته است» دو اثر برگزیده سی امین جشنواره تئاتر استان خراسان شمالی جهت شرکت در جشنواره تئاتر فجر بازبینی شدند.
حسین کریمی خبر داد: آثار پذیرفته شده در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان معرفی شدند
دبیر سی و امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان، در خصوص آثار منتخب سی‌امین جشنواره تئاتر استان هرمزگان گفت: ۱۱ نمایش از ۲۳ نمایش متقاضی شر کت در سی‌امین جشنواره تئاتر هرمزگان جهت شرکت در جشنواره انتخاب شدند که ۴ نمایش از بندرعباس، ۴ نمایش از شهرستان میناب، ۲ نمایش از رودان و یک نمایش از شهرستان بندرلنگه است.
برای حضور در جشنواره بین المللی تئاتر فجر؛ داوران به تماشای نمایش های برگزیده جشنواره تئاتر استانی اردبیل می‌نشینند
افشین خورشید باختری، سهراب سلیمی و محسن علیخانی، نمایش های«جایی که پیاده رو تموم میشه» و «فخرالزمان» را برای حضور در جشنواره تئاتر فجر، تماشا می‌کنند.