یاداشت

مجید مظفری در ارزیابی جشنواره تئاتر رضوی: ثمره جشنواره پیشرفت فرهنگی و کشف دغدغه هاست
هر جشنواره ای که برگزار می شود منجر به پیشرفت فرهنگی و شناخت مردم می شود. من فکر می کنم آگاهی بخشی از اهداف جشنواره هاست و مهم ترین نشانه رشد فرهنگی جوامع است.
یاداشت ارمغان بهداروند بر نمایش ایوب آقاخانی/ کسوف! شکل دیگری از رفاقت
ارمغان بهداروند نویسنده و شاعر کشور پس از تماشای نمایش کسوف در یاداشتی که برای ایران تئاتر نوشت از درد جنگ و مرزهای درهم تنیده انسان امروز گفت
یادداشت علیرضا قاسم خان بر مجلس ضربت زدن ؛ خدایش رحمت کناد کسی را که با شنیدن هر حکمتی آگاه و آگاه تر شود
من – من کجا هستم ؟ حقیقت من کجاست ؟ شما – مرا از من گرفتید . شاه مردان و شیر خدا گفتید ! در شهر علمم خواندید و از آن به درون نرفتید شما با من چه کردید ؟ ( از متن نمایش نامه )
پیشواز سی‌و‌چهارمین جشنواره تئاتر فجر ؛ تحویل سال تئاتر
مسئله این بود که امسال «سال تئاتر» بود و باید بیش‌تر از آن‌که از سقف و در و دیوار و نور و صندلی نگران باشیم، نگران تئاتر باشیم و این که تئاتری‌ها شوق تولید و اجرای آثاری را داشته باشند که در خاطره‌ی صندلی‌نشین‌های مشتاق تئاتر که عابران مهربان سالن‌های کوچک و بزرگ تئاتر هستند، باقی بماند. مسئله این بود که امسال، «سال تئاتر» بود و باید با سلامی صمیمانه به همه‌ی تئاتری‌ها، دره‌ی عمیق نبودن‌شان را یادآوری می‌کردیم. نباید تئاتر به نبودن و ندیدن کسی اندوهگین می‌شد که همه‌ی این سال‌ها به شنیدن نام‌های نازنینی گفته بودیم: «غایب» و غمگین شده بودیم.
۱ صفحه ۲ از ۲