یاداشت

یادداشتی بر یک امکان بین‌المللی در جشنواره سی و هفتم تئاتر فجر/ پیشخوان تئاتر؛ فرصتی مناسب برای معرفی تئاتر ایران
ایران تئاتر-سپهر شریف‌زاده: برگزاری پیشخوان در جشنواره بین‌­المللی تئاتر فجر موقعیتی بسیار مغتنم و مناسب برای کارگردانان و تهیه­‌کنندگان ایرانی است.
یادداشت پریسا مقتدی به بهانه‌ی ۵۳ سالگی تماشاخانه‌ی سنگلج
هجدهم مهرماه پنجاه و سومین سالگرد تاسیس تماشاخانه سنگلج است، به همین مناسبت، پریسا مقتدی (مدیر تماشاخانه‌ی سنگلج) در یادداشتی مطالبه‌ی طرح توسعه و گسترش تماشاخانه‌ی سنگلج از شهرداری تهران را از اولویت‌های خود دانست.
یادداشت/محمدمهدی بهداروند/ هنر دینی، از شعار تا واقعیت
امام خمینی (ره) نگاه متحجرانه به مقولات و پدیده‌های هنری ندارند که به‌طور کلی آنها را رد و تعطیل کنند؛ بلکه با توجه به دخالت و عنصر زمان و مکان و مقتضیات و مصالح استفاده از این دو وسیله را برای تبلیغ دین بسیار موثر می‌دانند.
یادداشت ارمغان بهدارونددر پی پیوستن تئاتر فجر به «من صدای آب هستم» / جهان را به آب زنده گردانیدیم...
تئاتر می‌گوید و حتما خواهد گفت که تشنگی هم برای ما و هم‌ برای وجب‌به‌وجب این سرزمین، دندان‌تیز کرده است. حتما خواهد گفت که باید ایثار کنیم تا فردا را به کفران نعمت خویش، زمین‌گیر نکنیم.
یادداشتی بر نمایش «خسوف» تعلیق بین واقعیت و خیال
رحمت امینی : «خسوف» با ترکیبی از شیوه‌های نمایش سنتی و مدرن، فضای جادویی در برابر مخاطبان ایجاد می‌کند و همان‌طور که نمایش در واقعیت و توهم غوطه‌ور ‌است، مخاطب نیز در تعلیق بین واقعیت و خیال، نمایش را به پایان می‌رساند.
یادداشتی بر خاستگاه نمایشی فروشنده آرتور میلر، اصغر فرهادی و گاو مشد حسن
ایران تئاتر - علیرضا قاسم‌خان *: «فروشنده» ساخته اصغر فرهادی با وام‌گیری و دقت در اجرایی استادانه از نمایش‌های کلاسیک مفاهیم نمادینی چون زندگی تئاتری و نقش هریک از ما در این زندگی را به سینما آورده و ما را در نمایشی در برابر نمایش قرار می‌دهد.
« قبلی صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »