نقد

اجرائی بسیار دراماتیک و بیاد ماندنی / نگاهی به نمایش ˝مجلس ضربت زدن˝ محمد رحمانیان
حسن پارسائی: بهترین نمایشنامه‌ها آن‌هایی‌اند که به پرسش‌های اساسی مردم و جامعه پاسخ‌های درست، عینی و واقعی بدهند، طوری که هنگام اجرای آن‌ها روی صحنه، تماشاگران دقیقا احساس کنند که نمایش ˝تراز فرهنگی˝ و شعور جامعه را بالاتر می‌برد و عملا کارکردی روشنگرانه در زندگی آنان دارد.
نگاهی به نمایش ”مرگ تصادفی یک آنارشیست” نوشته داریو فو و کارگردانی مصطفی عبداللهی
رضا آشفته:

"مرگ تصادفی یک آنارشیست"یک کمدی سیاسی است. یعنی آنچه در این نمایش مطرح می­شود، انتقاد از قدرت­ مردان است. "مهم ترین ویژگی کمدی سیاسی این است که علیرغم تمامی فشارها، هرگز به تسلیم و سکوت تن درنداده است."
نگاهی به نمایش ”کافه باله” کار گروهی کمپانی ”هرم” با طراحی ”امیلی بل باراکا” از فرانسه
رضا آشفته:

ما در ایران کمتر به دیدن نمایش­های سرگرم کننده­ای می­رویم که مبتنی بر حرکات موزون یا آوزخوانی است. یعنی باله، اپرا، نمایش­های موزیکال و حرکات موزون نداریم و اگر هم هست خیلی نادر و انگشت شمار است. به همین دلیل ساده، از دیدن "کافه باله"به وجد می آییم، برایش دقایقی کف می زنیم و شادابی می کنیم.
نگاهی به نمایش ”شطرنج با ماشین قیامت” به کارگردانی ”شاهین صیادی”
علی حسنلو:

نمایش "شطرنج با ماشین قیامت"به کارگردانی شاهین صیادی محصول مشترک ایران و کاناداست که شنبه و یکشنبه، 6 و 7 بهمن ماه، در دو نوبت 18 و 20:30 در تالار قشقایی مجموعه تئاترشهر به صحنه رفت. این نمایش از این بابت اثری مشترک است که بازیگران آن کانادایی و نویسنده و کارگردان از ایران بودند. این نمایش برگرفته از یک رمان به همین نام، به قلم حبیب احمدزاده است که به زبان انگلیسی نیز ترجمه شده است.
۱ صفحه ۲ از ۲