نقد

نقد و بررسی شش نمایش خارجی حاضر در هفدهمین جشنوارۀ بین المللی تئاتر عروسکی تهران- مبارک/ شگفتی سازان یا عبور از تحریم و بالا رفتن دلار
ایران تئاتر- رضا آشفته:در دوره هفدهم جشنواره نمایش عروسکی تهران- مبارک نمایش‌هایی از کشورهای فرانسه، هلند، کروواسی، افغانستان و تایوان اجرا داشتند که از میان آنها، کشور فرانسه با ۲ نمایش متفاوت از ۲ گروه نمایشی مختلف، حضور داشت. بقیۀ کشورها (هلند، کرواسی، تایوان و افغانستان) نیز هر کدام یک نمایندۀ خلاق را به تئاتر عروسکی تهران- مبارک معرفی کرده بودند.
نقد نمایش ترن نویسنده وکارگردان حمید رضا آذرنگ/ رئالیستی جادویی بر بلندای عشق و خون وایثار ودرد
حمیدرضا آذرنگ چون خود از نزدیک جنگ و دفاع مقدس را لمس کرد است لذا نوشته‌هایش با آدم عجین می‌شود و به دل چنگ می‌زند. یادش بخیر زمان‌هایی را که شب‌ها با حمید می‌نشستیم و نمایش و شعر می‌خواندیم و گاه اشکمان درمی‌آمد. یادش بخیر اولین کار تصویری‌ای که باهم انجام دادیم به‌راستی زمان چه قدر زود می‌گذرد.
نگاهی به نمایش «ترن» به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ/ سفر به دیروز و امروز سرگذشت آدم‌ها
«ترن» نام نمایشی به نویسندگی و کارگردانی حمیدرضا آذرنگ است. این نمایش با محور قرار دادن کشف پیکر شهدای جنگ، آسیب‌های اجتماعی ناشی از جنگ را در سطوح مختلف به نمایش می‌گذارد.
نقد نمایش درباره تصویرت از من تجدید نظر کن به کارگردانی آروند دشت آرای / دروغ بودگی در تجربه ای دوسویه با مخاطب
سید محمد تقی زاهدی: «درباره تصویرت از من تجدید نظر کن»؛ «سبکی جدید در تئاتر» بوجود آورده و تعریفی جدید از تجربه مشترک عوامل تئاتر و مخاطبین را به رُخ می‌کشد. اثری غنی از نظرگاه فلسفی و به طور کلی مَملو از خلاقیت و تجربه‌گرایی هنری است که هرگز نمی‌توان در مقام یک نقد یا متنی کوتاه تمام ابعاد این اثر متکثر و گسترده شده را توصیف نمود.
نقد نمایش مکعب نوشته سیدمحمدمهدی هوشیار کارگردان محمد اله دادی/ پرفورمنسی گروتسک
سید علی تدین صدوقی:​نمایش مکعب در خصوص خواب و رؤیا است .اینکه خواب‌ها و رؤیاهای ما دنیایی عجیب و رازآلود دارند و برای انسان‌ها هماره جالب ، پر کشش و اعجاب‌انگیز بوده‌اند . و گاه پیش‌آمده است که دنیای واقعی با دنیای خواب و رؤیا عجین شده‌اند و انسان نتوانسته این دو را از هم تفکیک کرده و تشخیص دهد . اینکه گاه رندگی امان تحت تأثیر خواب‌هایمان قرار می‌گیرد . کارگردان در بروشور چنین نوشته است : مکعب پرسه‌ای است کوچک در دنیای عجیب و پیچیده خواب ،مروری است بر خواب‌هایی که دیده‌ایم و یا شاید ببینیم.
به قلم حسن دولت‌آبادی / مقایسه‌ای بین نمایش «خروس می‌خواند» و فیلم «مادر»
حسن دولت‌آبادی طی یادداشتی مقایسه‌ای بین فیلم «مادر» علی حاتمی و نمایش «خروس می‌خواند» شهرام کرمی داشته است.
« قبلی صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »