گزارش

در برنامه شب تئاتر شب های هنر شبکه چهار چه گذشت ؟ حمایت دولتی راه حل جلوگیری از غلبه تئاتر تجاری بر تاتر مستقل
دومین قسمت از شب تئاتری «شب های هنر»به تهیه کنندگی امیرقمیشی و اجرای پیام دهکردی ساعت ۲۳ شنبه شب گذشته با موضوع تئاتر تجاری و با حضور شهرام کرمی مدیرکل هنرهای نمایشی و حسین پارسایی کارگردان نمایش بینوایان به روی آنتن شبکه چهار سیما رفت .
خواندنی های جشنواره تئاتر فجر در طول تاریخ/ سی و پنج نکته از سی و پنج دوره
جشنواره تئاتر فجر به سی و ششمین دوره‌اش رسیده است و به نظر می‌رسد با تمام اوج و فرودهایش و حرف‌هایی که حواشی آن همواره وجود داشته و جدا از کیفیت آثار که همواره امری نسبی است، این رویداد ازلحاظ ساختاری و کمی رشد قابل توجهی داشته است .در این نوشتار اتفاقات جذاب و خواندنی جشنواره تئاتر فجر در سی‌وپنج دوره گذشته را مرور می‌کنیم.
نگاهی به آثار حاضر در بخش مرور سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر
با این فرض که آثار حاضر در بخش مرور جشنواره تئاتر فجر انتخابی از بهترین‌های تئاتر کشور در طول سال است، این بخش را می‌توان فرصتی مناسب برای تماشاگرانی دانست که در زمان اجرای عمومی این آثار نتوانستند به تماشای این نمایش‌ها بنشینند.
بلیت، حمله و مقاوم‌سازی صف‌های شکننده تئاتر فجر
روابط عمومی جشنواره تئاتر فجر برخلاف رویه معمول با همفکری خبرنگاران به سیستم تازه‌ای در ارائه بلیت دست‌ یافته است تا شاید شمایل صفوف در هم و برهم جشنواره در سالیان گذشته اصلاح شود.
همه چیز درباره آثار استانی بخش مرور جشنواره تئاتر فجر
ایران تئاتر : دبیرخانه این دوره جشنواره تئاتر فجر از میان تولیدهای تئاتری در فاصله زمانی آغاز آذرماه ۱۳۹۴ تا پایان آبان‌ماه ۱۳۹۵ اسامی ۴۰ اثر را برای شرکت در بخش مرور اعلام کرده است. در متن پیش رو مطالب خواندنی از ۱۲ نمایش شهرستان را می خوانید.
معرفی فعال ترین سالن های تئاتر ایران (پرونده ی هفتم- شهر ساری) / از تحول نیمایی در ادبیات غنایی تا نیاز به تحول در ادبیات نمایشی
مازندران سهم به سزایی را در تاریخ نمایش ایران ایفا کرده و یکی از مراکز قدیمی و اصلی تعزیه ایران محسوب می شود. اما اخبار رسیده از تئاتر در این استان تصویر واضحی را برای ما نمایان نمی کرد، به همین دلیل در پرونده هفتم بررسی تئاتر شهرستان ها به سراغ مرکز این استان رفتیم، تا وضعیت تئاتر را در این شهر و استان از نزدیک جویا شویم.
« قبلی صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »