گفت و گو

خلیلیان: متاسفانه ارزشها تغییر کرده‌اند
کارگردان «عند از مطالبه» معتقد است تئاتر انتخاب همه جامعه نیست و این جامعه از درام جنگی فاصله گرفته است. او از تغییر ارزش‌ها در جامعه می‌گوید.
وضعیت ترجمه آثار نمایشی به سامان نیست / گروه‌ تئاتری در حوزه دینی و ارزشی شکل نگرفت / روایت داود دانشور از دنیای ترجمه تا مشکلات تئاتر دینی
رضا آشفته: داود دانشور معتقد است، وضعیت تألیف و ترجمه آثار نمایشی در جامعه کنونی چندان به سامان نیست مگر اینکه خواسته باشیم با دادن یک سری آمارهای تبلیغاتی و مناسبتی خودمان را گول بزنیم.
عاشقانه عروسک‌ها در آتش و خون /کاوه آیریک از «سیه‌موی و جلالی» و شرایط و تئاتر افغانستان گفت
کاوه آیریک که با نمایش «سیه‌موی و جلالی» از کشور افغانستان در بخش بین‌الملل هفدهمین جشنواره نمایش عروسکی تهران ـ مبارک حضور دارد، از شرایط دشوار اجرای تئاتر در این کشور سخن گفت و افزود: داستان «سیه‌موی و جلالی» داستانی عاشقانه از افغانستانی است که این روزها صدر خبرهای سیاه دنیا است.
حمید پورآذری مدیر بخش خارج از صحنه جشنواره تئاتر فجر : تئاتر تنها معطوف به اجرا در سالن‌ها نیست
حمید پورآذری مدیر بخش خارج از صحنه جشنواره تئاتر فجر گفت: مهم‌ترین ویژگی آثار خارج از صحنه امسال این است همگان متوجه خواهند شد که تئاتر تنها معطوف به اجرا در سالن‌ها نیست و می‌توان کار آرتیستیک انجام داد و در سالن‌های تئاتر هم نبود.
گفت‌و گوی ایسنا با دو مدیر فستیوال تئاتری اروپا / این تماشاگران حیرت‌آورند!
مدیر یک فستیوال تئاتر اروپایی معتقد است: یک ویژگی بارز تئاترهای ایرانی این است که هر اجرا یک صدای اوریجینال برای خود دارد و تئاتر ایران برای پیشرفت باید این هویت را حفظ کند.
گفت و گو با ائوجنیو باربا درباره تجربیات و نظرات حرفه ای اش / تئاتر فرقه گرا
ایران تئاتر -بنت هیستد روزنامه نگار و منتقد دانمارکی گفت و گوی مفصلی را در سال ۱۹۶۹ با ائوجنیو باربا انجام داد که در پاییز همان سال در مجله The Drama Review به چاپ رسیده و یکی از اولین گفتگوهای باربا درباره ی تفکر تئاتری اوست . حضور بارابا در ایران سبب ساز بازخوانی پرونده حرفه ای و نظریات او در متن پیش رو است.
« قبلی صفحه ۱ از ۲ ۲ بعدی »